AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik; 'Kılıçdaroğlu'nun Zihni Sinir Projesi ortaya çıktı'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik; 'Kılıçdaroğlu'nun Zihni Sinir Projesi ortaya çıktı'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Kızılcahamam'da gerçekleştirdiği "Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"nın ardından değerlendirmelerde bulundu.

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Bize Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığını verin, elektriği bütün çiftçilere bedava vereceğiz.' gibi bir açıklaması olmuştu. Benzer bir açıklamayı da Adana'da yaptı. Bu konuda değerlendirmeniz ne olur?" sorusu üzerine Çelik, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının bir "dizi"ye dönüşmeye başladığını, seyircisinin de ne kadar olduğunu bilmediğini söyledi. Ayrıca bu dizin senaryosunun, oyunculuğunun kötü olduğunu dile getiren Çelik, şunları söyledi:

"Belediyelerin yetki ve görev alanında olmayan bir açıklama yapıyor. Bir de 'Bu belediyeyi bize verirseniz biz size şu hizmetleri getiririz.' gibisinden bir açıklama. Siyasi rüşvet ve siyasi siyasi şantaj arasında salınan, maalesef siyasi etikle çok bağdaştırılamayacak bir üslup. Şunu hiçbir zaman unutmamak gerekir, demokratik bir siyasette hepimizin amiri vatandaşımızdır. Vatandaşa gidip de şartlı bir şekilde bir pazarlıkla, siyasi rüşvet anlamına gelebilecek, siyasi şantaj anlamına gelebilecek cümleler kurulması, hiçbir siyasetçiye yakışmaz, bu yakışık almaz. 'Siz bize belediyeyi verirseniz...' ya da 'Şu kadar oy verirseniz, biz de şu hizmeti getiririz...' gibisinden bir şey, doğrusunu söylemek gerekirse siyasi açıdan asla kabul edilemeyecek, vatandaş önünde aslında bir siyasetçinin mahcup olması gereken ifadelerdir."

Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bir çağrısı olduğunu dile getiren Çelik, "Hatay'da, Adana'da, İzmir'de başka yerlerde belediyeleriniz var. Madem böyle bir şey yapacaksınız, nasıl yapacağınızı gösterin ve bu belediyelerinin olduğu yerde uygulamaya geçirin." diye konuştu.

"TUTARSIZLIK ÜSTÜNE TUTARSIZLIK DEVAM EDİYOR"

Kılıçdaroğlu'nun, dün de Adana'da programlarının olduğunu anımsatan Çelik, "Memleketimde, Sayın Kılıçdaroğlu'na bu soru soruldu. Bu sefer bir zihni sinir projesi ortaya çıktı. O da şu: 'Taşlık arazilere güneş panelleri kuracağız, oradan elektrik vereceğiz. Ama Adana'da yeterince taşlık arazi yok.' Bizim orada bu film devam ediyor dediğim de odur. Sahra hastanesinden başlayan bu dizi, maalesef kötü bir şekilde devam ediyor. Sahra hastanesini de 'Kısa bir zamanda yaptık.' diyerek 3-5 tane sedyenin, birkaç tane perdenin olduğu yeri hastane diye sunmuştu Sayın Kılıçdaroğlu. Dün de 'taşlık arazi yok' diyor. Halbuki yüzde 50'nin üzerinde taşlık orman arazisi vardır Adana'nın. Yüzde 42'in üstünde tarım arazisi vardır. Dolayısıyla tutarsızlık üstüne tutarsızlık bu şekilde devam ediyor." şeklinde konuştu.

Çelik, vatandaşa bir siyasi şantajla "Siz bize şunu yaparsanız, biz de şunu yaparız." gibisinden bir konuşma yapmanın asla doğru olmadığının altını çizerek şunları söyledi:

"Bundan dolayı bir siyasetçinin mahcup olması lazım. Adana'da en azından bunu düzeltir diye bekledim ama üstüne bir de 'taşlık arazi' şeklinde zihni sinir projesi koydu. Verdiği bilgi yanlış, ortaya koyduğu proje yanlış, bahsettiği teklifi konumlandırma biçimi yanlış. Dolayısıyla baştan aşağı yanlış. Yani en azından ana muhalefet partisi olarak nitelenebilecek bir parti, bir şey söylediği zaman altı dolu olur, en azından iyi kötü bir çalışma yapılmış olur diyorsunuz. Fakat maalesef siyasi tembellikle siyasi tutarsızlık arasında gidip gelen, çoğu kez de vatandaştan özür dilemeyi gerektirecek birtakım siyasi savrulmalar içerisine girmeye devam ediyorlar. Bence dün itibarıyla ortaya koyduğu bu yaklaşımın, Şanlıurfa'da ortaya koyduğu yaklaşımın bir saçmalıklar dizisi olarak son noktası Adana'da konulmuştur. Mahcubiyet duymaları gereken bir şekilde konu, kendi hanelerine yazılmıştır.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER