AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik; 'Seyhan, Türkiye Yüzyılı'nın parlayan yıldızı olacak'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik; 'Seyhan, Türkiye Yüzyılı'nın parlayan yıldızı olacak'

Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Daha önceki seçimlerde ittifak yapanların, altılı, yedili masa kuranların bu seçimde 6, 7, 8 parçaya bölündüğünü, her partinin de kendi içinde parçalara bölündüğünü ve bugün daha 14 Mayıs, 28 Mayıs seçimlerinin üzerinden bir yıl bile geçmeden birbirlerine en ağır lafları söylediklerini görüyoruz." dedi.

Çelik, AK Parti'nin Seyhan ilçesi Cemalpaşa Mahallesi'ndeki seçim ofisi açılışında konuştu. 

Yerel seçime kadar olan dönemin "son derece kıymetli bir şekilde" değerlendirilmesini isteyen Çelik, seçimlere birlik, beraberlik ve dayanışma içinde güçlü bir şekilde gidilmesi gerektiğini belirtti.

Merkezi hükümetin verdiği desteklerle Adana'da, şehir hastanesinden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne kadar kentin ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetlere imza atıldığını vurgulayan Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Fakat en büyük eksiğimiz belediyelerde arzu ettiğimiz güce kavuşmamış olmamızdır. Şimdi bu eksiğimizi gidermek üzere inşallah Seyhan'da Erdal Hatipoğlu kardeşimize 1 Nisan günü yetki vereceğinize inanıyorum. Erdal kardeşimiz sizlerin desteğiyle inşallah Seyhan Belediye Başkanı olduğu zaman, Seyhan'da özlemi çekilen büyük projelere imza atmak, Seyhan'ın çehresine değiştirmek, Seyhan'ı güzelleştirmek, daha iyi noktalara getirmek için merkezi hükümetimizin Adana'ya yaptığı desteklerin, Seyhan'da daha da kuvvetli hale gelmesi için Seyhan Belediyesi'nin Cumhur İttifakı'nda olması lazım."

Çelik, Adana'da yıllardır eksiği duyulan, özlemi çekilen hizmetlerin alınması için büyükşehir konusunda güçlü bir vizyona imza atılması gerektiğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Kocaispir'e destek verilmesini isteyen Çelik, "Fatih ve Erdal kardeşimiz el ele, omuz omuza bu Seyhan'a hizmet etmek için inşallah sizlerin desteğiyle 1 Nisan sabahı bismillah diyerek göreve başlayacaklar. Bu hizmetlerin Seyhan'a kazandırılması için bu güçlü desteği verecekler. Onun için yapmamız gereken bir şey. Seyhan'da 'Erdal Hatipoğlu', Büyükşehirde 'Fatih Mehmet Kocaispir' diyeceğiz." ifadesini kullandı.

Cumhur İttifakı'nın birlik, beraberlik ve bütünlük içinde ve şeffaf bir biçimde seçimlere gittiğini vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:

"Daha önceki seçimlerde ittifak yapanların, altılı, yedili masa kuranların bu seçimde 6, 7, 8 parçaya bölündüğünü, her partinin de kendi içinde parçalara bölündüğünü ve bugün daha 14 Mayıs, 28 Mayıs seçimlerinin üzerinden bir yıl bile geçmeden birbirlerine en ağır lafları söylediklerini görüyoruz. Kendi masalarını bile ayakta tutamayanların Türkiye'ye, Adana'ya, Seyhan'a vereceği hiçbir hizmet ve yapacağı hiçbir iyilik ve ortaya koyacağı hiçbir katkı yoktur."

Çelik, seçime kadar durmadan, dinlenmeden çalışılmasını, diğer partilere oy vermiş kişilere ulaşılmasını istedi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER