Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla Doğankent'te coşkulu miting

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla Doğankent'te coşkulu miting

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla Yüreğir Belediyesi Doğankent Kültürevi önünde düzenlenen miting büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Başkan Kocaispir’in Büyükşehir’i yönetmeye hazır olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Fatih Mehmet Kocaispir hazırlıklarını yaptı. Projelerini hazırladı. Ekibiyle birlikte yönetime hazır.'dedi.

Coşkulu kalabalığa hitap eden Başkan Kocaispir, “Görüyorum ki Adana ve Yüreğir 31 Mart için kararını vermiş, hayırlı uğurlu olsun. Hepiniz her zaman bu kardeşinizi bağrınıza bastınız. Yüreğir’in imkânları ölçüsünde sizlere hizmet etmeye gayret gösterdik. Bundan sonra da inşallah desteğinizle Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimde Cumhur İttifakı’nın hizmet bayrağını Adana’da, Yüreğir’de, Doğankent’te dalgalandıracağız. 1 Nisan sabahı Adana’da yepyeni bir dönem başlayacak.” diye konuştu.


YILMAZ: “FATİH BAŞKAN BÜYÜKŞEHİR’E HAZIR”


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise Yüreğir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir’in Yüreğir’de çok başarılı işlere imza attığını belirterek, “Fatih Başkan Yüreğir’de çok önemli hizmetler gerçekleştirdi. Gerçek belediyeciliğin örneğini ortaya koydu. Nedir gerçek belediyecilik? Halka hizmet etmektir. Laf üstüne laf koymak değil taş üstüne taş koymaktır. Fatih Başkan bunu Yüreğir’de yaptı. Şimdi de bu tecrübesiyle Büyükşehir Belediye Başkan adayımız.” dedi.


Başkan Kocaispir’in Büyükşehir’i yönetmeye hazır olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Fatih Mehmet Kocaispir hazırlıklarını yaptı. Projelerini hazırladı. Ekibiyle birlikte yönetime hazır. Fatih Başkan’a onay verecek miyiz?” diye sordu. Coşkulu kalabalık ise Yılmaz’a ‘Evet’ diyerek karşılık verdi.


“ADANA'YI ÇOK DAHA FAZLA HİZMETLE BULUŞTURALIM”


Yılmaz, Adana'yı AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın gerçek belediyeciliğiyle geleceğe taşıyacaklarını belirterek, “Adana ve ilçelerine merkezi idare olarak elimizden gelen tüm desteği vermeye çalıştık. Sadece merkezi idareyle bir bölgenin kalkınması ve gelişmesi mümkün değil. Merkezi idarenin yanı sıra yerel yönetim de çok önemli. Adana'ya. Hastaneler inşa etmişiz. Üniversiteler kurmuşuz. Yollar yapmışız. Kırsal alana hizmetler götürmüşüz. Okullar açmışız. Ama şimdi istiyoruz ki büyükşehirle birlikte el ele verelim, gönül gönüle verelim. Adana'yı çok daha fazla hizmetle, çok daha kaliteli, çok daha geniş hizmetlerle buluşturalım.” diye konuştu.


KENTSEL DÖNÜŞÜM VURGUSU


6 Şubat depremlerinin yaralarını sarmaya devam ettiklerini kaydeden Yılmaz, kentsel dönüşümün öneminin altını çizdiği konuşmasına şöyle devam etti:


“Adana'da da çeşitli inşaat çalışmalarımız var. Hak sahipliği çalışmalarımızı bitirdik. Onları en kısa sürede sonuçlandırıp yaraları saracağız. Ancak bu yetmez. Esas yapmamız gereken Adana'da, gelecek afetleri önlemek. Bunun da yolu belli. Dirençli bir Adana şehri oluşturmamız lazım ve kentsel dönüşümü vatandaşımızla birlikte, vatandaşımızla istişare içinde hızlandırmamız lazım. Çok daha sağlam, sağlıklı şehirler kurmamız lazım. Bunun için kentsel dönüşüm kanunumuzu yeniledik. Meclisimiz, sağ olsun Gazi Meclisimiz onay verdi. Artık yeni bir kentsel dönüşüm kanunumuz var. Diğer taraftan Cumhurbaşkanı'mız da Kentsel Dönüşüm Başkanlığını kurdu. Yeni bir kurum kurduk geçtiğimiz aylarda. İçinde farklı genel müdürlükler var. İnşallah önümüzdeki dönem kentsel dönüşümü hızlandırdığımız, afet risklerini azalttığımız bir dönem olacak.”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER