Doğru; 'Kılıçdaroğlu özür dilemelidir'

Doğru; 'Kılıçdaroğlu özür dilemelidir'

AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı’na yönelik “sözde” ifadesini değerlendirdi.

Doğru yaptığı açıklamada, 'Bu akıl ve mantıktan yoksun, ahlaktan nasipsiz ifadeler CHP’nin içerisinde düştüğü çaresizliği gözler önüne sermiştir.' ifadelerini kullandı.

“CHP’DEKİ BİR DEĞİŞME DEĞİL KIRILMADIR”

Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’yi raydan çıkmış bir trene benzeten Doğru, şöyle konuştu: “CHP Genel Başkanı’nın Milletimizin oylarıyla seçilen Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik ifadeleri adeta bir hezeyandır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik “sözde cumhurbaşkanı” ifadesini kullanmak sadece Kemal Kılıçdaroğlu’nun değil kimsenin haddi olamaz. Bu akıl ve mantıktan yoksun, ahlaktan nasipsiz ifadeler CHP’nin içerisinde düştüğü çaresizliği gözler önüne sermiştir. Demokrasilerde muhalefet olmalıdır, siyasetin demokratik yüzü budur ancak son günlerdeki gelişmeler CHP’nin raydan çıkmış bir tren gibi pervasızca hareket ettiğini ispatlar niteliktedir. Bizler ilkeli siyaset ve ahlak dedikçe Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP sürekli bu değerleri ayaklar altına almaya teşebbüs etmektedir. Taş üstüne taş koymaktan aciz bu zihniyet varını yoğunu yalana yatırmış ve iftiralara bel bağlamış durumdadır. Maalesef CHP’nin şu anda yaşadığı şey bir değişme değil apaçık bir kırılmadır. Şunu çok net bir şekilde ifade etmekte fayda görüyoruz; Kemal Kılıçdaroğlu hiçbir bahane öne sürmeden önce aziz milletimizden ardından da milletimizin teveccühüne nail olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan özür dilemelidir.”

“İNANDIĞIMIZ YOLDA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti’nin kararlılıkla yoluna devam ettiğinin altını çizen Doğru, şunları söyledi: “Sayın Kılıçdaroğlu, kendi partisinde milletvekilliği yapmış ve yine kendisinin Cumhurbaşkanı adayı gösterdiği Muharrem İnce’nin de söylediği gibi mağlubiyete doymayan bir genel başkandır. Yenilen pehlivanın güreşe doymadığını biliyoruz ama CHP’de mızrak artık çuvala sığmıyor. CHP’yi; insan hakları deyip ahlak dışı konularla gündeme getirenler, Atatürk’ün partisiyiz deyip terör örgütleriyle kol kola sokanlar ve demokrasi çığırtkanlığı yapıp demokrasiye sırt çeviren bir kurum haline getirenler utansın. Her haftayı başka bir yalan mesaisiyle tamamlayanlar aziz illetimiz nezdinde iftiralarının bir kıymeti olmadığını anlamış olacaklar ki artık milli iradeye saldıracak kadar kendilerini kaybettiler. Ancak milletimiz feraset sahibidir ve doğru ile yanlışı biribirinden en doğru biçimde ayırmaktadır. İsteyenler altı boş esintiler peşinde koşabilir, bizler mevsimler değiştirecek fırtınalar ile dünyaya ders vermeye, inandığımız yolda; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ve AK Sancağın huzur veren gölgesi altında yürümeye devam edeceğiz.”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER