Kocaispir: ‘Adanalı Billboard Belediyeciliğine Son Verecek’

Kocaispir: ‘Adanalı Billboard Belediyeciliğine Son Verecek’

Cumhur İttifakı ve AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, “Adana, 5 yıldır siyasi kariyer uğruna bu şehrin geleceğini karartan, algı ve billboard belediyeciliği yapan zihniyetle hesaplaşacak, sinekle bile mücadele edemeyen bu zihniyeti 31 Mart’ta tasfiye edecek” dedi. 


Cumhur İttifakı ve AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen Adana mitinginde vatandaşlara seslendi. Adana’nın 31 Mart’ta destan yazacağını belirten Kocaispir, Adana’nın 5 yıldır siyasi kariyer uğruna bu şehrin geleceğini karartan, algı ve billboard belediyeciliği yapan zihniyetle hesaplaşacağını, sinekle bile mücadele edemeyen zihniyeti 31 Mart’ta tasfiye edeceğini söyledi.


ADANA BU ŞEHRİN GELECEĞİNİ KARARTAN ZİHNİYETLE HESAPLAŞACAK

Başkan Kocaispir; “Adana kendisine kıymet verenlerle kendisini ihmal edenleri ayırt eder. Adana kendisine yüreğini açanlarla kendisine sırtını dönenleri bilir. Adana gayesi bu kadim şehri geleceğe taşımak olanları da bilir, kendi şahsi hırs ve ikballeri için Adana’yı araç edinenleri de tanır ve bilir. Ve Adana onu mutlaka yener. İnanıyorum ki Adana 5 yıldır siyasi kariyer uğruna bu şehrin geleceğini karartan algı ve billboard belediyeciliği yapan zihniyetle 31 Mart’ta hesaplaşacak. İnanıyorum ki Adana emekçilerin ve onların masum yavrularının ekmeğiyle oynayan, ayrıştıran, bölen, şehirde huzur ve esenlik bırakmayan, sinekle bile mücadele edemeyen bu zihniyeti 31 Mart’ta tasfiye edecek, güle güle diyecek.” diye konuştu.


KOCAİSPİR: “ADANA YÜZYILI BAŞLAYACAK”

29 Şubat Perşembe günü Adana projelerini açıklayacağını duyuran Başkan Kocaispir, “Sizlerin dua ve desteği ile Adana çok daha güzel olacak. Adana için güzel projelerimiz var. Adana’mızın ihtiyaç duyduğu her konuyu biliyoruz. Adana’mızın bütün sorunlarını çözmeye hazırız. Allah nasip ederse 29 Şubat Perşembe günü Adana hayallerimizi ve projelerimizi kamuoyu ile paylaşacağız. Ulaşımda, depreme dirençli şehirler ve kentsel dönüşümde, ekonomi ve üretimde, kültür ve turizmde, tarımsal kalkınmada, gençlik ve sporda ‘Adana Yüzyılı’ başlayacak. Adana’da yaşayan her kesime dokunacak sosyal ve adil belediyecilik ile ‘Adana Yüzyılı’ başlayacak. Adana Türkiye Yüzyılı’nın gözbebeği ve incisi olacak.” dedi.


‘ADANALILIK RUHUNA YENİ BİR SOLUK GETİRECEĞİZ’

Başkan Kocaispir konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz sadece Adana Büyükşehir Belediyesi’ni AK Parti ve Cumhur İttifakı kazansın diye çalışmıyoruz. Asıl amacımız örselenmiş, incitilmiş, Adana kimliği yıpratılmış insanımızı tekrar bu kimlik etrafında birleştirmektir. Aynı duygudaşlık, aynı kaderdaşlık, aynı kardeşlik ikliminde 31 Mart akşamından itibaren inşallah uzun yıllar beraber olacağız. Bu şehirde kardeşliği yeniden tesis edeceğiz. İhtirasları kaldıracağız, hırsları bitireceğiz. Sadece Adana Büyükşehir Belediyesi’ni almakla kalmayacağız, Adanalılık ruhuna yeni bir soluk getireceğiz. Bu şehrin güzel insanları Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan bu aziz vatan toprağında hep birlikte kardeşçe, yaşam tarzlarına saygı duyarak, onurla ve güven içerisinde yaşayacak. Ve 1 Nisan sabahında yeniden Adana, yeniden AK Parti sözleriyle güne merhaba diyecek. Aydınlık bir gelecek için yola çıkanlara selam olsun. Mazlumların, yetimlerin, gariplerin ahını dindirmek isteyenlere selam olsun. Bu aziz şehrin güzel insanlarına hizmetkâr olmak isteyenlere selam olsun.”


“ADANA’YI BU MALUM ELLERDEN ALMAYA HAZIR MIYIZ?”

Mitingde coşkulu kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’nın gerçek belediyeciliğe olan hasretini dindirmeye az kaldığını belirterek; “Artık Adana’yı bu malum ellerden almaya hazır mıyız? Allah’ın izniyle Adana, 31 Mart’ta sandıkları patlatarak gerçek potansiyelini ortaya çıkartacaktır. Kendi seçmenleri başta olmak üzere ‘milleti tıpış tıpış sandığa gidip oy verecek’ bir mecburiyet cenderesine sıkıştırmak isteyenlere günlerini göstereceğinize ben inanıyorum. Adana böyle artistliklere eyvallah eder mi? Adana kendi iradesini çantada keklik kabul edenlere yol verir mi? Adana, eser ve hizmet nasipsizlerini sırtında taşır mı? Allah’ınıza kurban sizin” dedi.


‘HAL ÇADIRINI HASTANE DİYE YUTTURMAYA ÇALIŞTILAR’

Muhalefeti sert sözlerle eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adanalı kardeşlerime soruyorum. Bunların yasak savma kabilinden ettikleri 3-5 laf dışında ülkenin herhangi bir derdiyle gerçekten dertlenmediklerini görüyoruz. Aynı şekilde şehirlerimizin, oralarda yaşayan insanlarımızın herhangi bir sıkıntısını çözecek bir projelerini duydunuz mu? Uluslararası meselelerde ilkeli bir duruş sergilediklerine şahit oldunuz mu? Göremezsiniz, duyamazsınız, bulamazsınız, çünkü yok. Ya bunlar hal çadırını hastane diye benim Adanalı kardeşlerime yutturmaya çalıştılar. Bunlar bu denli yalancı. Daha kendilerine hayrı olmayanların memlekete, millete hayrı dokunması mümkün mü? Kendi çıkarlarından başka hiçbir şeyi gözü görmeyenlerin Adana’nın sorunlarıyla ilgilenmesi beklenir mi? Biz ‘Türkiye Yüzyılı’ diyoruz, ‘gerçek belediyecilik’ diyoruz, ‘hazırız’ diyoruz, ‘kararlıyız’ diyoruz, onlar ise kapalı kapılar ardında birbirlerinin kuyusunu kazıyor. Kirli ittifaklarla hani çay demlersiniz ya, demleniyor. Şaibeli pazarlıklarla seçim kazanma peşinde koşuyorlar.” diye konuştu.


İstasyon Meydanı’nda düzenlenen mitinge, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhur İttifakı milletvekilleri, belediye başkanları ve adayları, parti teşkilatları katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mitingin sonunda Cumhur İttifakı'nın kentteki belediye başkan adaylarını tanıttı.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER