MHP Adana’da Yusuf Kanlı güven tazeledi

MHP Adana’da Yusuf Kanlı güven tazeledi

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 14. Olağan İl Kongresinde güven tazeledi. Tek liste ile gerçekleştirilmesine rağmen kongre olağanüstü yoğun ilgiye ve coşkuya sahne oldu. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin mesajı ayakta coşkuyla alkışlandı. Kongrede il yönetiminde 64, il disiplin kurulunda 14 ve üst kurul delege listesinde ise 34 isim yer aldı.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 14. Olağan İl Kongresinde güven tazeledi. Tek liste ile gerçekleştirilmesine rağmen kongre olağanüstü yoğun ilgiye ve coşkuya sahne oldu.

Katılan isimler…

“Cumhuriyet’in Yeni Yüzyılı, Türk ve Türkiye Yüzyılı” temalı MHP Adana 14. Olağan İl Kongresi Sarıçam Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Divan Başkanlığı’nı MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı’nın yaptığı kongreye, MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MYK Üyesi Uğur Öztürk, Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, Ak Parti İl Başkanı Ozan Gülaçtı, Ak Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy, MHP Osmaniye İl Teşkilat Temsilcileri, BBP Adana İl ve DSP Adana İl Teşkilat Temsilcileri, MHP teşkilat, belediye ve ocak başkanları, TÜRKAV ve Türkiye Kamu-Sen Temsilcileri ile delegeler ve partililer katıldı. 

Bahçeli’nin mesajı coşkuyla alkışlandı

Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin kongreye gönderdiği mesaj tüm salonda ayakta coşkuyla alkışlandı. Kongreye tek İl Başkan Adayı olarak katılan ve yönetimiyle birlikte oy birliğiyle seçilen Yusuf Kanlı yaptığı konuşmada,  “Bizim Kongrelerimizin kaybedeni yoktur. Hep ileriyi işaret eden, Türk ve Türkiye Yüzyılını hedef koyan, birliğimizin teminatı olan Lider Devlet Bahçeli’nin yol arkadaşı, dava arkadaşı olan neferler vardır. Bugün bize tevdi edilen il başkanlığı, yarın da sizindir. Hepimiz bu davanın birer neferiyiz. “ ifadesini kullandı.

“Kongreler seçimlere hazırlık anlamı da taşıyor”

Teşkilatlardaki yeni kadro oluşumlarının yerel seçimlere de hazırlık anlamı taşıdığını vurgulayan Kanlı, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin bizatihi talimatı ile ‘Diyar Diyar Anadolu’ temalı, 2024 yerel seçim çalışmalarımıza başladık. Diyar diyar Anadolu derken; ayırmadan, ayrışmadan, yerelde iktidar, genelde iktidar, merkezden yerele, istikrarı bozmadan umuda doğru, istikrar ve hizmet için uyumlu yönetimle, umutlu gelecek için güçlü yasama, karalı yürütme, uyumlu belediye diyoruz.” dedi.

Büyükşehir yönetimini eleştirdi

Adana Büyükşehir Belediye yönetiminin 4.5 yılının başarısızlık içinde geçtiğini, sorun ve şikâyetlerin arttığını ifade eden Kanlı “Yaklaşık 4.5 senedir Büyükşehir Belediyesini emanet alan yönetimin durumu ortada. Sadece bir alt geçit yaptılar; yaparken de domates ile kendilerini rekabet içerisine soktular, domatesten önce çürüdüler, çok kısa bir süre önce açılışını yaptıkları alt geçidin yan yolları çöktü, sonuç ortada. Yağmur yağar rögarlar tıkalı ve yağmur drenajları temizlenmediği için sel olur. Larva mücadelesi yapılmadığı için şehirde sinekten geçilmez. Bilmem kaç bin ton asfalt döktük diyorlar ama arabalarımızın alt takımları, jantları servisten çıkmıyor; köyleri ise hiç söylemiyorum bile. Biz, ülkenin en uzun köprüsünü planladık, kendileri devam ettiremediler, bütün engellemelerine rağmen, Cumhur İttifakı olarak yine biz tamamladık köprü orada, vatandaşlarımızın kullanımında. İşte büyük fark!” şeklinde konuştu. Başkan Yusuf Kanlı, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm belediyeleri kazanarak tüm Adana’ya daha çok hizmet etmek istediklerini söyledi.

“Hepimiz kardeşiz”

Başkan Yusuf Kanlı “Türk, Arap, Kürt, Laz, Çerkez hülasa hepimiz kardeşiz, hepimiz aynı bahçenin çiçekleriyiz. Hepimiz bir, hepimiz kardeşiz.” mesajı verdiği kongrede “Buradan Sayın Genel Başkanımızın yaptığı çağrıyı tekrar hatırlatmak istiyorum. Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına.” ifadesini kullandı. 

Yönetim için çok fazla talep geldi

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, yönetimde görev almak isteyenlerden hayli fazla talebin geldiğini ama mecburen imkânın sınırlı olduğunu belirterek “Bundan dolayı listede olmayan dava arkadaşlarımız gönül koymasın. Yine bu seçilecek arkadaşlar dışında oluşturulacak kurullarda en geniş şekilde görevlendirmeler yapılacaktır.” dedi. MHP Adana 14. Olağan İl Kongresinde il yönetiminde 64, il disiplin kurulunda 14 ve üst kurul delege listesinde ise 34 isim yer aldı.

Varlı, Ersoy, Öztürk…

Divan Başkanı MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy ve MYK Üyesi Uğur Öztürk de, kongrede yaptıkları konuşmada, Cumhur İttifakı’nın ülkenin sorunlarının çözümü konusundaki samimi çabalarını ifade ettiler, Türkiye’nin daha da güçlenerek yoluna devam edeceğine yönelik görüşlerini paylaştılar.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER