Ömer Çelik; "Muhalefet, Kılıçdaroğlu'nun 8 saat kaybolmasıyla gündeme geldi"

Ömer Çelik; "Muhalefet, Kılıçdaroğlu'nun 8 saat kaybolmasıyla gündeme geldi"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi'nde, partisinin "İlk Oyum Erdoğan'a İlk Oyum AK Parti'ye" programı kapsamında gençlerle bir araya geldi.

Gençlerin bu programa coşkulu şekilde katılmasının önemli olduğunu, son iki gündür süren tartışmalara değinmek istediğini söyleyen Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son iki gün içerisinde Asya'nın güvenlik mimarisini temsil eden bir toplantıda, dünyanın önemli devlet başkanlarıyla bir araya geldiğini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünyanın her tarafındaki krizlerle ilgili Türkiye'nin vizyonunu, dış politikasını ve ilkelerini herkesle paylaştığını anlatan Çelik, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yapılan görüşme sonrasında, Türkiye'nin bir enerji üssü olma, bir enerji merkezi olma statüsünü daha da güçlendiren birtakım açıklamalar yapıldığını vurguladı.

Çelik görüşmelerde, karşı karşıya kalınan tahıl krizinden ve Avrupa'nın özellikle etkilendiği gaz krizine kadar bütün bu çözümler için Türkiye'nin ne kadar merkezi bir rolde olduğunu gördüklerini kaydetti.

"Muhalefet, Kılıçdaroğlu'nun 8 saat ortadan kaybolmasıyla gündeme geldi"

Muhalefetin son iki gün içerisindeki gündeminin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyareti olduğunu anlatan Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Muhalefet, Kılıçdaroğlu'nun ABD'de 8 saat ortadan kaybolmasıyla gündeme geldi. Şimdi bir tarafta dünyanın her tarafıyla ilgili barış projesini ortaya koyan ve bu dirayetli siyaseti taşıyan Recep Tayyip Erdoğan var, Cumhur İttifakı var, AK Parti var. Gece-gündüz bu eleştirileri yaparak ortaya çıkanlarınsa çıktıkları bir gezide, kendi götürdükleri gazetecilerden bile saklanan, 8 saat boyunca ortadan kaybolan bir gündemleri var. Onun için buraya toplanan arkadaşların, yaptıkları programda bile 8 saat ortadan kaybolanlara oy vermenin aslında oyların da kayıp olması anlamına geleceğini bildikleri için bir kere daha 2023 seçimlerinde Türkiye'nin geleceğine damga vuracak, bu seçimlerde milletimizin desteğiyle Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden cumhurbaşkanı seçmek üzere, bir irade koymak üzere burada bulunduklarını görüyorum."


Gençlerin Cumhur İttifakı'na vereceği desteğin önemli olduğunu belirten Çelik, bu sene ilk kez oy kullanacakların Cumhuriyet'in 100. yılında oy kullanmaları dolayısıyla bir ayrıcalığa sahip olduğunu söyledi.

"İlk Oyum Erdoğan'a İlk Oyum AK Parti'ye" kampanyasının bir siyasi kampanya gibi anlaşılmaması gerektiğini dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

"Karşımızda, biz 'Mavi Vatan'daki hak ve menfaatlerimizden vazgeçmeyiz.' dediğimiz zaman 'Mavi Vatan vurgusu yapmak bir saldırganlıktır.' diyen CHP milletvekilleri oluyor. Biz Libya'da Birleşmiş Milletlerin tanıdığı meşru hükümetle Türkiye'nin hak ve menfaatlerini korumak için bir anlaşma yaptığımız zaman, bu anlaşmayı eleştiren muhalefet milletvekilleri oluyor. Bütün bunlar bize şunu gösteriyor ki aynı zamanda sizin önümüzdeki seçimlerde vereceğiniz oy, karşımızda Türkiye'nin hak ve menfaatlerini zedelemek üzere ittifak kurmuş bir siyaset lobisinin de aynı zamanda tasfiyesi ve tarihe yürümesi anlamına geldi. Onun için Cumhuriyet'imizin 100. yaşında 'Türkiye yüzyılı'na yürürken Cumhuriyet'in istikametine karar verme konusu en çok size yakışır, genç kardeşlerimize, ilk kez oy kullanacak kardeşlerimize yakışır."

"Seçimler sonuçlandıktan sonra altılı masa adayını açıklayacak"

Türkiye'nin kaybedecek zamanı olmadığını söyleyen Çelik, bir yıldır toplanıp iki cümleyi yan yana koyamayanların, altılı masada kendi adaylarını belirleyemeyenlerin, Mavi Vatan, hak ve menfaatler ve Türkiye'nin bir enerji üssü olması konusunda verecekleri bir kararın ve ortaya koyacakları bir iradenin olmadığını dile getirdi.

Altılı masanın bir yıldır karar açıklayacaklarını söyleyerek vatandaşı oyaladığını dile getiren Çelik, "Bir türlü bu kararı açıklayacak bir tablo ortaya çıkaramıyorlar. Büyük bir ihtimalle de seçime kadar giderken sadece ve sadece toplanıp dağılarak bu süreyi tüketecekler. Ve biz büyük bir ihtimalle altılı masanın adayını ne zaman duyacağız? 2023'te. Siz gençler, ilk oyunuzu Recep Tayyip Erdoğan'a verdikten ve seçimler sonuçlandıktan sonra altılı masa ilk adayını açıklamış olacak." diye konuştu.

Programa katılan gençlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aramasını istemesi üzerine Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile görüştüğünü, bir sonraki programda arayacağını söyledi.

Konuşmasının ardından gençlerin sorularını yanıtlayan Çelik, programın sonunda gençlere mısır dağıttı.

Programa, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek ve çok sayıda partili katıldı.

Çelik, program öncesinde AK Parti Pendik İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER