Selahattin Sekin yazdı; Akşener'in CHP'de Kaos Planı!

Selahattin Sekin yazdı; Akşener'in CHP'de Kaos Planı!

Günlerdir Ekrem İmamoğlu'nun kamu görevlilerine hakaret ettiği için aldığı ceza sonrası Meral Akşener ile sevinç içerisinde kutlama yapmalarını konuşup tartışıyoruz.

İnsan ceza alınca sevinip kutlama mı yapar?

Hiç unutmuyorum, 2009 yılında dönemin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'nın hakkımda açtırdığı 12-13 davadan yargılanmış sadece birinden (hakaret) ceza almıştım. Herkesin 2009 yerel seçimlerini unuttuğu zamanlarda adeta adliyeyi yol eylemiştim. Ceza alınca zil takıp oynamamıştım. Aksine haksız yere ceza aldığımı düşündüğüm için moralim bozulmuş üzülmüştüm. Keza dostlarım da bu üzüntüye ortak olmuş üzülmüşlerdi. 

Cezanın bana çıkarabileceği bir engel olamamasına rağmen üzülmüştüm. Cumhurbaşkanı olmak gibi bir hayali olan siyasetçi, bu hayalinin önüne aşılamayacak hukuki bir engel çıkmasına 'zil takıp oynamadığı kalmış' diye yorumlanabilecek sevinç gösterisini neden sergiler? Hem de başka bir partinin Genel Başkanı ile birlikte...
 
Aslında senaryo belli!

Yazan: Meral Akşener
Oyuncu: Ekrem İmamoğlu
Figüranlar: Kemal Kılıçdaroğlu, Gültekin Uysal, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu, Temel Karamaollaoğlu.
Konuk Oyuncu: Hüseyin Baş

Olayı hatırlayalım;

Ekrem İmamoğlu'nun duruşmasının yapılacağı gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Almanya'da. Mahkeme kararını vermek üzere duruşmaya ara veriyor. Kararın hangi yönde çıkacağı belli değilken Ekrem İmamoğlu sosyal medyadan Saraçhane önünde toplanma çağrısı yapıyor. Çağrıya Meral Akşaner herkesten önce tepki veriyor, 'Geliyorum' diyor.

İmamoğlu kim? 
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Meral Akşener kim?
İYİ Parti Genel Başkanı.

Olması gereken nedir?
Akşener'in, İYİ Parti Genel Başkanı olarak önce Almanya'da olan mevkidaşı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu muhatap alıp partisinin görüşünü ortaya koyması. Birlik beraberlik mesajı vermesi. 

Ancak Akşener aksini yapıp Saraçhane'de başrolü oynadı. 

Hiyerarşiyi, devlet geleneğini ve dahi nezaketi bilen herkes bu tavrı 'Kim takar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu' diye yorumlamaz mı?

Yorumlar. 

Dikkatinizi çekerim!

Mahkeme henüz karar vermemiş. Ekrem İmamoğlu'nun makam odasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Bağımsız Türkiye Partisi Genel Bakanı Hüseyin Baş karşılıklı oturuyorlar.  

'Hüseyin Baş ne alaka?' demeyin! Hatırlatırım, yukardaki senaryoda konuk oyuncu rolü var.

Ve karar açıklanıyor...
 
Meral Akşener masanın önündeki koltuktan kalkıyor masanın arkasına İmamoğlu'na doğru yöneliyor. İmamoğlu'da ayağa kalkıyor ve kendisine doğru gelen Meral Akşener ile önce 'çak' yapıyorlar. Ardından da sevinç içinde bir birlerine sarılıyorlar. Akşener, 'Yeni başlıyoruz' diyor sevinç içinde!

'Yeni başlıyoruz' da ne?

Verilen karar bir başlangıcı değil aksine eğer kesinleşirse bir bitişi işaret ediyor. Bir şeyin bitme ihtimaline karşı nedir bu sevinç? Parçaları bir araya getirmeden anlamak güç elbette!

Hatırlayın!

Akşener ve ekibi MHP içinde Sayın Devlet Bahçeli'ye karşı bayrak kaldırdıklarında da benzer bir tablo yaşanmıştı. Fitne ateşine yakıp alabildiğine körüklemişti. Akşener, MHP'yi ele geçirmeye çalışmış ama başarılı olamamıştı. Bu başarısızlığın ardından İP'i kurmuştu. İçeriden isyan ateşini yakmak Akşener'in siyasi geçmişinin önemli bir parçası!

'Ne yani 'Ortağım' dediği CHP'yi mi  parçalayacak?' diye haklı bir soru sorabilirsiniz. 
 Evet aynen öyle! Senaryosu belli, oyuncuları belli ve hatta konuk oyuncusu belli bir darbe girişiminin fitilini ateşlemek.  CHP'ye genel başkan olmak değil elbette derdi. CHP'yi küçültmek!

Meral Akşener'in 22 Mayıs 2022'de 'Biz İstanbul'da da Türkiye'de de birinci parti olacağız.' açıklaması tüm bu olan bitenler ışığında yeniden okunmalı. 

Sağdan İP'e verilen destek ortada. Üç aşağı beş yukarı gider gelir. Ne uzar ne kısalır. Bu destek İP'i ne ana muhalefet ne de birinci parti yapar. Ne de Meral Akşener'in 'Başbakan' yapar. Bu durumda Akşener'in sol, sosyal demokrat  oylara ihtiyacı var.  Akşener'in pek çok defa kullandığı ve Saraçhane'de de tekrar ettiği 'Kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet' sloganının karşılık bulacağı yer sol seçmen kitlesidir.  Sağ muhafazakar seçmenin haz etmediği bu sloganı sık sık tekrar etmesinin sebebi budur. 

İşte bu nedenle CHP'ye operasyon çekiyor!

İnanın bana, İmamoğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı yapmak gibi bir derdi yok Meral Akşener'in. Derdi CHP'de kaos çıkarmak. O nedenledir ki potaya kim gererse dümeni ona kırıyor. Bir gün Mansur Yavaş, ertesi gün Ekrem İmamoğlu.  

'Başbakan olacağım' diyen Akşener, biliyor ki önce 1. parti olması lazım. Önündeki en büyük engel CHP! Bu nedenle hamleleri ile Kılıçdaroğlu'nu zayıflatıyor. CHP içindeki muhalefeti körüklüyor.  Zayıflayan CHP seçmeninin önüne kendisini umut olarak koyuyor.  


CHP Genel Merkezinde büyük tartışma var. 
Kılıçdaroğlu ve ekibi oyunu gördü. Saraçhane'den sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. 

Selahattin Sekin
19/12/2023
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER