Vatan Partisi Adana İl Başkanı Suseven'den Çukurova Belediyesi’ne Terör Tepkisi

Vatan Partisi Adana İl Başkanı Suseven'den  Çukurova Belediyesi’ne Terör Tepkisi

Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı Binası’nda açıklama yapan İl Başkanı Ahmet Suseven, Soner Çetin’nin Belediye’de, PKK üyeleri ile yakınlarının işe alındığı,  FETÖ’cü müteahhitlerle iş yapıldığı iddialarına ilişkin cevap vermesini istedi.

Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı Binası’nda açıklama yapan İl Başkanı Ahmet Suseven şok iddialarda bulundu. 

Suseven, Çukurova Belediyesi’nde, Abdullah Öcalan’ın terör örgütü üyeliğinden 21 yıl hapis yatan yeğeni Mustafa Keser’in ve 1996 yılında Adana Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne intihar saldırısı düzenleyen PKK’nın intihar bombacısı Leyla Kaplan’ın akrabalarının belediyede işe alındığının iddia edildiğini söyledi.

CHP’li belediyelerin, PKK’nın kadrolarına iş ve ihale verme gibi konularda çok cesur ve gönüllü davrandığını belirten Suseven, geçen günlerde PKK’nın şehir yapılanmalarına yapılan operasyonda Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Funda Buyruk gözaltına alındığını ve daha sonra başkan yardımcılığı görevinden alındığını hatırlattı. Bu örnekleri CHP belediyelerin olduğu birçok yerde görmek mümkün olduğunu belirten Suseven, “CHP belediyeleri bu açıdan PKK’nın iş ve işçi bulma kurumu gibi çalışmaktadır. Ortaya saçılan iddialar bu nedenle gerçeği yansıtma ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyoruz.” dedi.


“ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NİN BİR YANINDA FETÖ BİR YANINDA PKK VAR”

Vatan Partisi Adana İl Başkanı Ahmet Suseven, “Bu iddiaların bir tarafında PKK var, bir tarafında FETÖ var. Ortaya saçılan bütün iddialara rağmen Çukurova Belediye Başkanı Sayın Soner Çetin başta olmak üzere belediyenin bütün yetkilileri sessizliklerini koruyorlar. Ortaya atılan iddialar ise yenilir yutulur gibi değil.”  diyerek tepki gösterdi.

Konunun takipçisi olacaklarını belirten Suseven, yetkililerin kamuoyunu aydınlatması gerektiğini ifade etti. Suseven siyasi partilere ve STK’lara seslendi; 'Bu iddialar aydınlanana kadar Vatan Partisi olarak olayların üzerine gideceğiz. Sizleri de Çukurova Belediyesi’nde gelişen olayları araştırmaya ve aydınlanmasında görev almaya davet ediyoruz.' dedi.


VATAN PARTİSİ’NDEN SONER ÇETİN’E SORULAR

Vatan Partisi Adana İl Başkanı Ahmet Suseven açıklamasına, Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin’e sorular yöneltti.

Suseven, 'Çukurova Belediye Başkanı Sayın Soner Çetin’e soruyoruz,

  1. PKK’nın kadrolarını belediyede işe alıyor musunuz?

  2. FETÖ’cümüteahhitlere arsa kıyağı yaptınız mı?

  3. İnşaat kat izinlerini olması gerektiğinden fazla verip haksız kazanç sağlıyor musunuz?

  4. İmara uygun olmayan yerleri FETÖ’cü müteahhitlere peşkeş çektiniz mi?

  5. Hakkında yolsuzluk davaları olan ve uzun süre Çukurova Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ali Arslanlıoğlu ile ilişkileriniz boyutu nedir?

  6. İddiaların izini süren gazetecileri tehdit ettirdiniz mi?


VATAN PARTİSİ VATANDAŞTAN YETKİ İSTİYOR

Vatan Partisi’nin milletin mallarının peşkeş çekilmesine , belediyelerde rant ortaklığına, terör örgütlerine belediyeler aracılığıyla alan açılmasına izin vermeyeceğini belirten Ahmet Suseven, “Vatan Partisi’nin yönettiği belediyelerde rant ve vurgun ilişkileri olmaz. Bu nedenle milletimizden yetki istiyoruz.” dedi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER