Vatan Partisi Adana İl Örgütü olağan kurultayını yaptı

Vatan Partisi Adana İl Örgütü olağan kurultayını yaptı

Vatan Partisi Adana İl Örgütü olağan kurultayını yaptı. Parti başkanlığına yeniden Selver Kaplan seçildi. 

Corona-Virüs salgınına rağmen birlik, beraberlik, coşku içinde yapılan kurultaya Genel Sekreter Utku Reyhan'da katıldı.

Reyhan kurultayda partililere yaptığı konuşmada “Meselenin hakim yönünü görmek devrimcinin en temel özelliğidir. Hakim yön doğru yöndür. Ve Vatan Partisi o yönü Türkiye’ye veren partidir. Dış basını da takip ediyoruz Türkiye’nin girdiği yeni rotanın mimarı olarak Vatan Partisini görüyor. Türkiye'nin önü açık Türkiye'nin hazine bakanı bile “biz artık eski modeli, borçlanmaya dayalı modeli sürdüremeyiz; artık üretim ve istihdam odaklı bir modele yönlenmeliyiz.” dedi. Bu tarihi bir açıklamadır; bu da partimizin programıdır.” dedi.

Utku Reyhan, konuşmasını Vatan Partisi’nin duruşunun nasıl olacağı, partililere olay ve durum analizi yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgiler vererek sürdürdü. 

 “Bu partinin önümüzdeki süreçte mücadele edeceği “Yaratıcı Yıkıcılık”tır. Yarın sol maskesi takmış hatta Atatürk maskesi takmış bu yüzden de içimizdeki bazı arkadaşlarımızı tavlama potansiyeli çok yüksek. Kargaşalar çıkaracaklar, bunu bazen bir meslek kuruluşu örneğin bir baro, bazen sol maskeli bir sendika üzerinden yapacaklar. Ama her zaman olduğu gibi partimiz bu oyunları tek tek bozacaktır. Ya efendim solcuymuş, Atatürkçüymüş solculuk ve Atatürkçülük pratik bir şeydir. Hangi eylem emperyalizmi zayıflatıyorsa o soldur. Yoksa Şili’de Salvador Allende’ye darbe yapılmadan önce de Amerikan destekli hepside çok solcu görünen sendikalar Allende’yi zayıflatmak için ellerinden geleni yapıyorlardı. O yüzden biz bir eyleme bakarken bu sol mu sağ mı gibi bence a politik değerlendirmeler yerine bu eylem kime, neye hizmet ediyor, bu eylem antiemperyalist bir eylem mi, dostlarımız nasıl yaklaşıyor, düşmanlarımız nasıl yaklaşıyor bu eylemlere böyle bakacağız.” uyarılarında bulunduğu konuşmasını il yönetimine, merkez delegeliğine aday arkadaşlarına seslendi “Aday olan arkadaşlarıma sesleniyorum. Parti disiplinini, ideolojik ve siyasi disiplinini örgütlen disiplinin de elbette uygulamak üzere görev alsınlar. Oy verecek arkadaşlarıma da sesleniyorum oy vereceğiniz kişiler bu disipline uyacak ve bu disiplini uygulayacak arkadaşlar olsun.  Bu tutum ve davranışlarımız parti tüzüğüne göre olacak. Örneğin ben parti genel başkanımın söylediği fikrin tersine bir açıklama yapabilir miyim; yapamam. Ama içerde genel kurulda çatır çatır fikirlerimi tartışırım. Fikir özgürlüğü yok mu, düşünce özgürlüğü yok mu; ben kimseye biat etmem bi de örgütlülüğü biat gibi gören arkadaşlar var ama bu biat değil parti ahlakıdır. Parti disiplinine, parti terbiyesine, uygun davranmaktır. Organlarda her şeyi açık açık tartışacağız ama kamu oyuna alınan karar doğrultusunda demeç vereceğiz.” 


Başkan, üreten Adana’nın şahidi olarak konuştu

Bir günlük üretimiyle çalışan dört bin işçisinin bir aylık ücretini karşılayan TEKEL’den emekli Vatan Partisi İl Başkanı Selver Kaplan  “Çukurova’nın bereketli topraklarında üretim dünyayı doyuracağız, fabrikalarımızı kurup işsizliğe son vereceğiz, beyaz altın diyarı Adana hak ettiği ihtişamı yaşayacak, üreten Türkiye’nin  temelini burada bu güzel Adana’da atacağız. Geleceğimizin teminatı gençlerimize ve çocuklarımıza güzel bir ülke bırakacağız” diyerek Çukurova’nın fabrika bacalarının tekrar tütmesine ve bölge halkının tekrar refah dolu günlerine kavuşabileceğine dikkat çekti.

GYK üyesi ve Adana İl Öncü Kadın Başkanı Aycan Duru Akgül de kurultayda yaptığı konuşmasında “Kurtuluş Savaşımızdan sonra M.Kemal Atatürk önderliğinde bu ortam sağlanmıştı. Zaman ve tarihin önemi olmasa da ne yazık ki Marşal Yardımı denilen dünyanın en hain planıyla başlayan süreç, erdemliliği ve insanca yaşama hakkını her bir ferdine tanıyan; kadın sorununa yaklaşımı ve gericiliği ezme kararlılığını pratikte de uygulamaya koyan, yeni bir toplum ve yeni bir insan modeli inşa eden dünya çapında eşsiz bir örnek, kadınıyla erkeğiyle birlikte gelişen, üreten, çağdaşlaşan bir toplum inşaa eden Türk Devrimi’nden uzaklaşıp emperyalizmin dayattığı bireycilik, feminizm, vatansızlık, sonsuz özgürlük diye sunduğu milleti içten çürüten, vatanına, milletine yabancılaştıran programlara sarıldık. 

Asıl olması, yapılması, gerekenin zaten kadim millet olarak var olan, bize ait adetlerimizi korumak olduğunun, dostların gıptayla düşmanın hasetle baktığı Dünya’ya örnek bir millet olarak gerçekleştirdiğimiz Türk Devrimi'nin; cumhuriyetçilik, milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, laiklik ve devrimcilik programı olduğunun farkına varmalıyız” diyerek İstanbul Sözleşmesi, Cedaw gibi dış zorlamalı sözleşmelerin değil Tük Devriminin Atatürk ilkelerinin kadını ve bütün toplumu kurtaracak uyulması ve hayata geçirilmesi gereken program olduğuna dikkat çekti.

Mühendis Büro Başkanı Ziraat Mühendisi Bahadır Berkyez’de konuşmasında “ Türkiye kendi kendine yeten yedi ülkeden biriydi. Bugün  bunun ötesinde üretim yapacak durumdayız. Yeter ki Planlı tarım ve Üretim Ekonomisini tam manasıyla uygulayalım. 

Önceki dönem il başkanı Hayrettin Çavuşoğlu, Yüreğir İlçe Başkanı Vahdet Şimşek, Saimbeyli İlçe Başkanı Fuat Ağırtıcı ve Mühendis Büro Üyesi Ferit Işık da kısa konuşmalar yaptılar. 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER