Biz Bir Takımız Projesi’ne Katılan Öğrencilerden Vali Elban’a Ziyaret

Biz Bir Takımız Projesi’ne Katılan Öğrencilerden Vali Elban’a Ziyaret

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin spor yoluyla sosyal uyumuna katkıda bulunmak amacıyla geliştirilen Biz Bir Takımız Projesi’ne katılan öğrenciler Vali Dr. Süleyman Elban’ı ziyaret etti.

24 ilde eş zamanlı olarak uygulanan projeye ilimiz Barbaros ve Malazgirt Ortaokullarının 6. ve 7. sınıflarından 22’si kız 22’si erkek olmak üzere toplam 44 öğrenci katılım sağlıyor. Proje kapsamında farklı illerdeki katılımcıların birbiriyle sosyal ve kültürel bakımdan etkileşim kurması amacıyla düzenlenen iller arası etkileşim faaliyetiyle projeye Balıkesir’den katılan öğrencilerle Adana’dan katılan öğrenciler Adana’da bir araya geldi.

Adana Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Caner Taymış, Adana Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tosun, Balıkesir Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Cem Hamzaoğlu’nun da katıldığı ziyarette bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, Türkiye’nin her bölgesinin farklı kültürel bir yapısı olduğunu kaydederek yeni nesillerimizin de bu kültürel zenginliği öğrenmesinin ve sosyal etkileşim kurulmasının çok önemli olduğunu belirtti. Gençlik ve Spor Bakanlığınca gerçekleştirilen projenin iller arası sosyal etkileşim kurulması bakımından çok anlamlı bir proje olduğuna değinen Vali Elban, proje kapsamında Balıkesirli öğrencileri Adana’da misafir etmekten mutluluk duyduğunu kaydetti.

Ziyaret, 13-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkileşim faaliyetleri hakkında Vali Elban’a bilgi verilmesiyle sürdü.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER