Dijital Kuluçka Merkezi’nin (Dkm) Açılışı Gerçekleştirildi

Dijital Kuluçka Merkezi’nin (Dkm) Açılışı Gerçekleştirildi

Girişimcilik Ekosistemi Derneği’nin (GED), görüntülü platformun dünyadaki ilk örneği olan kuluçka merkezinin açılışı,  Vali Süleyman Elban’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışta bir konuşma yapan Vali Elban, pandemi sürecinde birçok iş yeri gibi kuluçka merkezlerinin de kapalı kaldığını belirterek bu merkezleri dijitale taşıyarak çok önemli bir hizmet gerçekleştirildiğini söyledi.

Adana’da esas hedefimiz burasını dijital bir havza yapabilmek diyen Vali Elban, bunun ekosistemini oluşturmaya çalışıyoruz, bununla ilgili yaptığımız çalışmalar var o çalışmalardan bir tanesi Startup Cafe. Amacımız Adana’nın bu sektörde söz sahibi olan, girişimcisi olan, çalışanı olan, fikri olan bir sektör olması bunun yanında dijitalleşmenin tarım, sanayi gibi sektörlere katkıda bulunmasını bekliyoruz." dedi.

Bu alandaki girişimi ve girişimciliği çok önemsiyorum diyen Vali Elban, 496.000 zorunlu eğitim çağındaki öğrencinin tamamına bu yıl sonu itibarıyla bu eğitimin verileceğini söyledi.

Dijital dünyanın kapılarını açmakta iki amaçlarının olduğunu söyleyen Vali Elban, "Amacımız şehrin dijital manada bir ekosistemini oluşturmak ve bu şehirdeki herkesi dijital okuryazar yapabilmek. Çocuklarımızı, gençlerimizi hatta onlara eğitim veren tüm eğitimcilerimizi dijital okuryazar yapmak istiyoruz. Bu çalışmamızla biz o kapıyı açmak istiyoruz. Rotayı takip edip ilerlemek ya da orada durmak eğitimi alan kişilerin kendi arzuları." dedi.

Dünyada artık diğer teknolojiler bir yana dijital teknoloji bir yana  diyen Vali Elban, "Bu teknolojiye erişmek, bu konuda gelişmek, birikim sağlamak ve bu konuda ilerlemek diğerlerine göre hem daha kolay hem daha çabuk olabiliyor.

Benim isteğim, sadece ilimizde değil tüm ülkemizde bu alanda gelişip dünyada söz sahibi olan, bu işte yetkin olan ülkelerden biri olmak." dedi.

Vali Elban, "Bu merkezin başta ilimiz olmak üzere ülkemizin dijital sektörünün gelişmesine katkıda bulunmasını temenni ediyorum." diyerek sözlerini bitirdi.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER