Kod 01-Adana Projesi’nin Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

Kod 01-Adana Projesi’nin Bilgilendirme Toplantısı yapıldı

Adana Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen KOD 01-Adana Robotik ve Kodlama Etkinlikleri Kapasite Geliştirme Programı kapsamında düzenlenen bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda Vali Süleyman Elban’ın başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ile ilimizde bulunan 44 özel okulun temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda KOD 01-Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Robotik ve Kodlama Etkinlikleri Kapasite Geliştirme Programı kapsamında il genelinde yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerin tüm detaylarıyla değerlendirildiği toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Vali Elban; “Şimdiye kadar 15 ilçemizde görev yapan yaklaşık 9.500 öğretmenimiz temel robotik ve kodlama eğitimlerine katıldı ve bu eğitimler sonrasında okullarımızda 150.000’den fazla öğrencimize robotik ve kodlama eğitimleri verdi. Tüm branş öğretmenlerimize robotik kodlama eğitimi vermeyi amaçlıyoruz; çünkü bu alanda tüm branşlardaki öğretmenlerimizin yeteneği olabilir.” dedi. Proje kapsamında Adana’da 372 robotik ve kodlama atölyesinin bulunduğunu belirten Vali Elban “Öncelikli amacımız yazılım konusunda yetkin kişiler yetiştirmek. Bu amaca ulaşmamız için özel okullarımızın ve devlet okullarımızın iş birliği halinde çalışacağına ve herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğine yürekten inanıyorum.” dedi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER