Adana Sakıp Sabancı Ortaokulu'nu dereceyle bitiren öğrenciler Sakıp Sabancı Eğitim Ödülü ile ödüllendirildi

Adana Sakıp Sabancı Ortaokulu'nu dereceyle bitiren öğrenciler Sakıp Sabancı Eğitim Ödülü ile ödüllendirildi

Başarılı öğrencilere destek olmak için birçok farklı ödül programı gerçekleştiren Sabancı Vakfı sorumluluğunda her yıl düzenlenen merhum Sakıp Sabancı tarafından 1994 yılında başlatılan “Sakıp Sabancı Eğitim Ödülleri’’ bu yıl da Adana Sakıp Sabancı Ortaokulu’ndan dereceyle mezun olan öğrencilere verildi.

2020-2021 eğitim-öğretim döneminde derece ile mezun olan ilk üç öğrenci 50 Cumhuriyet altını karşılığı Türk lirasının sahibi oldu. 

Sabancı Vakfı’nın Adana’da temellerini attığı ilk eğitim kurumlarından biri olan Sakıp Sabancı Ortaokulu’nun başarılı öğrencilerine, Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çelik’in de katılımıyla ödülleri ve sertifikaları verildi. Okulu en yüksek derece ile bitiren Yusuf Gök’e 25, ikincilikle mezun olan Yaprak Sevil’e 15 ve üçüncülükle tamamlayan Azra Mönür’e 10 Cumhuriyet altını karşılığı Türk lirası verildi. Ayrıca her üç öğrenci lise öğrenimleri boyunca Sakıp Sabancı Başarı Bursu ile de desteklenecek.

Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan konuyla ilgili olarak, “Sabancı Vakfı olarak ödül programlarımız ile 27 yıldır öğrencilere eğitim, sanat ve spor alanlarında ödüller veriyoruz. Eğitim, sanat ve spor alanlarındaki başarıların teşvik edilmesini amaçladığımız bu programlar ile bugüne kadar 1.200'e yakın sayıda ödül verdik, vermeye de devam edeceğiz. Salgın koşullarına rağmen eğitim-öğretim yılını başarı ile tamamlayan öğrencileri, bu süreçte onlara destek olan aileleri ve değerli öğretmenleri gönülden tebrik ediyorum’’ dedi.  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER