Ahmet Şerif İzgören'den Adana'da Eğitim ve Motivasyon Konferansı

Ahmet Şerif İzgören'den Adana'da Eğitim ve Motivasyon Konferansı

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi ve Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İletişim ve Motivasyon konferansına konuşmacı olarak katılan yazar, kişisel gelişim uzmanı Ahmet Şerif İzgören, Türkiye'de eğitim sisteminde yaşanan sorunları aşmamız halinde diğer sorunların da aşılacağını söyleyerek çoğunluğunu eğitimcilerin oluşturduğu dinleyicilere; Siz sadece bu ülkenin gençlerine sahip çıkın sonra bakın onlardan ne cevherler çıkacak" diye seslendi.

Ahmet Şerif İzgören'in İletişim ve Motivasyon konulu konferansı unutulmaz anlara sahne oldu.

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi ve Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve ünlü yazar, kişisel gelişim uzmanı Ahmet Şerif İzgören'in konuşmacı olarak katıldığı konferans Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde yapıldı. Günlük hayatta karşılaştığı olayları akıcı bir dil ve esprili bir üslupla anlatan İzgören, konferansı ilgiyle takip eden katılımcılardan tam not aldı

Ahmet Şerif İzgören, çoğunluğunu eğitimcilerin ve üniversite öğrencilerinin oluşturduğu konferans öncesince alışılmadık bir şekilde, salonu dolduran her yaştan insanla ilgili ilgilenip onlarla muhabbet etti. İzgören'i ilgi ile dinleyen, zaman zaman hüzünlenip, zaman zamansa kahkahalar atan Adanalılar programın ardından İzgören'e kitaplarını imzalattı. Bu sırada uzun kuyrukların oluşması da dikkatlerden kaçmadı.

İyi bir eğitimci olmanın, doğru iletişim kurmanın ve insanların motivasyonunu yüksek tutmanın ipuçlarını veren İzgören; "Akıllı yönetici insanları dinlemeyi bilendir. Bu ülkenin en büyük sorunu iyi bir eğitim sisteminin olmamasıdır. Bakanlık teknolojiye ayırdığı bütçeyi, öğretmen ve öğrencilere ayırsın bakın ne mucizeler ortaya çıkacak. Eğitim sistemindeki sorunları aştığımız zaman göreceğiz ki diğer sorunlarımız da çözülmüş olacak. Bize lazım olan 4 önemli husus var; İş birliği yapabilme, eleştirel düşünce, ilişki yönetimi ve yaratıcılık. Bunları başarabilirsek diğer eğitimi düzeltiriz. Eğitim düzelirse diğer sorunlarımız da düzelir" dedi.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer programın ardından bir teşekkür mesajı yayınlayarak şu ifadeleri kullandı; 

"Ahmet Şerif İzgören konferansımızı dün muhteşem hatıralarla tamamladık. Başta, konferansa katılan herkesin konferanstan memnuniyetle ayrılmasını sağlayan Sayın Ahmet Şerif İzgören'e, Adana'da yağan Yoğun yağmura rağmen şehrin en kalabalık salonuna saatler öncesinden gelen, salonu dolduran, konferanstan sonra kitap imzalatmak için dakikalarca ayakta bekleyen Adanalılara, Adana Valiliğimize, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun'a, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yönetici ve çalışanlarına, Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerime, Üniversite Şube Başkanımız Mehmet Benli'ye,emek sarf eden, çaba harcayan dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Ahmet Şerif İzgören de Adana'da harika bir akşam yaşadığını, yoğun yağmura rağmen salonu dolduran binden fazla kişinin azim ve kararlılığına hayran kaldığını söyleyerek, Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi ve Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teşekkür etti.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER