ASKON Başkanı Çalışkan’dan Erbakanı Anma Mesajı

ASKON Başkanı Çalışkan’dan Erbakanı Anma Mesajı

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan; Millî Görüş Lideri, 54. Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 11. Sene-i devriyesi sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Merhum Erbakan’ın Türk siyasetinin önemli liderlerinden ve büyük bir dava adamı olduğunu belirten Çalışkan, “Ömrünü ‘Adil Bir Düzen’ kurmaya adamış ‘Ahlâk ve Maneviyat’ esasından bir kez olsun ayrılmayan Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı vefatının 11. Sene-i devriyesinde rahmetle yâd ediyorum.

Erbakan Hoca niçin çalıştığının gerçek anlamda farkında olan, yaptığı her işi ciddiye alan bir dava adamıydı. ‘Biz, başkalarının değil, kendi muhasebemizi yapmak ve hesabımızı sağlam tutmakla mükellefiz.’ diyerek nasıl bir sorumluluk bilincinde olmamız gerektiğini net bir şekilde ifade ediyordu.

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ inanışına sadık bir hareket olan Millî Görüş hareketini ömrünün sonuna kadar savunan Merhum Erbakan Hoca, ‘insanların hayırlısı insanlara faydalı olandır’ görüşüyle tarih boyunca insanların hep Millî Görüş ile huzur bulduğunu ifade etmiştir.

İnsanlığın, ülkemizin huzuru için hiç durmadan çalışmalarını sürdüren Erbakan Hoca, bir işi başarmanın sadece çalışmakla olmayacağını, başarının; inanç, bilgi, plan, program, kadro, takip ve intaç, yani sonuçlandırma gibi aşamalarının olduğunu dile getirmiştir. Peki bizler başarmak istediğimiz işlerde Merhum Erbakan Hocamızın belirtmiş olduğu aşamalara ne ölçüde riayet ediyoruz, işlerimizde başarılı olacağımıza ne ölçüde inanıyoruz? Bu sorulara cevap verebildiğimiz ölçüde başarılı olacağımızı asla unutmamalıyız!

‘İslam'ın dışında, hiçbir hak ve hakikat kaynağı yoktur.’ diyerek yaşamı boyunca birçok zorlukla karşılaşmasına rağmen inandığı hak ve hakikatler doğrultusunda mücadele eden Merhum Erbakan Hocamız 27 Şubat 2011 tarihinde malıyla, canıyla cihad etmiş bir Müslüman olarak ahirete intikal etmiştir.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON)’un kuruluşuna vesilen olan büyük devlet ve dava adamı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum.” diyen Çalışkan, mesajına Merhum Erbakan’ın şu sözleriyle son verdi.

“Güneş doğduğunda nasıl karanlıklar yok oluyorsa dünyamızdaki her türlü baskı, zulüm ve haksızlık da inananların çalışmalarıyla yok olacaktır. İnanıyorsanız en üstünsünüz. Zafer ise elbette inananlarındır ve zafer yakındır. İşte bizim davamız budur. Ne mutlu bu hak davada canla başla koşanlara…”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER