ASKON Başkanı Çalışkan’dan Öğrencilere Tatil Tavsiyesi

ASKON Başkanı Çalışkan’dan Öğrencilere Tatil Tavsiyesi

ASKON Adana Şube Başkanı Çalışkan 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönemin sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çalışkan: “Çocuklarımız, gençlerimiz yüz yüze eğitimlerini tamamlayarak bir buçuk yılın ardından ilk kez karnelerini alarak 2021-2022 eğitim öğretim döneminin ilk bölümünü tamamladılar. Pandeminin zorlu koşulları altında çalışmalarından ödün vermeyerek bu zorlu dönemi tamamlayan öğrencilerimizi ve kıymetli öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Her ne kadar eğitim öğretime ara verilse de eğitim öğretim hayat boyunca devam eden bir süreçtir. Yarıyıl tatili de devam eden bu sürecin bir parçası olarak gençlerimizin istifade edebileceği şekilde planlanmalıdır. 

Gençlerimiz bu süre zarfında dinlenmeli ancak dinlenmenin boş oturmak anlamına gelmediğini unutmamalıdır. Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de ‘O halde önemli bir işi bitirince hemen diğerine koyul.’ (İnşirah-7) ayetiyle de önemli işlerden birini tamamlayınca ardından başka bir işe yönelmemizi bu sayede vaktimizi iyi bir şekilde değerlendirebileceğimizi bizlere aktarmıştır. 

Bizler gençlerimizin yarıyıl tatilini en güzel şekilde planlayarak onlara nihai amaçlarının iyi bir kul olmak olduğunu hatırlatmalı bu doğrultuda onlara iyi bir plan çizmeliyiz. 

Gençlerimize bu kısa tatil sürecinde dönem boyunca öğrendikleri bilgileri tekrar ederek eksiklerini gidermelerini ayrıca bol bol Kur’an-ı Kerim, hadis, siyer gibi okumalar yapmalarını tavsiye ediyor, inançlarımız ekseninde kendilerini geliştirmelerini tavsiye ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; çocuklarımızın, gençlerimizin ve kıymetli öğretmenlerimizin huzurlu, verimli ve sağlıklı bir tatil geçirmesini diliyor sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER