Deprem Bölgelerinde Kurban Bağışları İHH Adana ile Umut Olacak

Deprem Bölgelerinde Kurban Bağışları İHH Adana ile Umut Olacak

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan; "Hayırseverlerimizin Kurban Bayramı'nda yapacağı bağışlarla başta deprem bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımız olmak üzere dünyada 3 milyon kişiye ulaşıp, umut olmaya çalışacağız. Bir kurban bedeli olan 3700 TL ile siz de bir ihtiyaç sahibinin kurbanı bayrama çevirmesine vesile olabilirsiniz" dedi.

İHH İnsani Yardım Vakfı (İHH), bu yılki Kurban organizasyonu kapsamında vekâletini aldığı kurbanları Türkiye dâhil 48 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor. Uzun yıllardır Kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nın bu yıl için belirlemiş olduğu kurban bedeli yurt içinde ve yurt dışında tek fiyat olarak 3 700 TL.

Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan konuyla ilgili bilgiler verdi.

Daha önce yapılan organizasyonlarda ülkeden ülkeye değişiklik göstermesi nedeniyle bazı bölgelerde kurbanlık fiyatlarının yüksek olan ülkelerdeki ihtiyaç sahiplerine yeterince kurban payı ulaştırılamadığından başlatılan tek fiyat uygulamasının bu yıl da devam ettiğini vurgulayan Eraslan, kurbanları için İHH’ya vekâlet veren hayırseverlerin, kurbanlıklarını çalışma yapılacak ülkeler arasından seçebileceğini söyledi.


Kurban Bayramında yeryüzünün farklı bölgelerine gidecek İHH ekiplerinin, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürmeyecek, aynı zamanda hayat şartlarını iyileştirmeyi amaçlayan çeşitli projelerle de destek olacağını açıklayan Başkan Eraslan; "Türkiye dâhil 15 ülkede 100 bin yetim ve ihtiyaç sahibine bayramlık kıyafet yardımında bulunmayı planlıyoruz. Bayramlık kıyafet bedelini de 500 lira olarak belirledik" dedi.

Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat'ta yaşadığımız depremler nedeniyle özellikle deprem bölgesindeki vatandaşların hayırseverlerin desteğine ihtiyacı olduğunu ifade eden Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan; "İHH olarak depremin ilk anından itibaren başta Adana olmak üzere deprem bölgelerindeki vatandaşlarımıza maddi manevi desteğimizi ulaştırmaya çalıştık. Ramazan ayında yaptığımız organizasyonla binlerce yetim çocuğumuza kıyafet ailelerimize gıda yardımı yaptık. Kurban Bayramı'nda da kardeşliğimizi pekiştirmek ve birbirimize yakınlığımızı artırmak amacıyla söz konusu bölgelere yardımlarımızı yoğunlaştıracağız. Bu konuda hayırseverlerimizden de destek bekliyoruz" diyerek destek çağrısı yaptı.

Eraslan açıklamalarını; "Türkiye dâhil 48 ülkede bağışçılarımızın kurbanlarını keseceğiz. Kesilen kurban etlerini  ihtiyaç sahiplerine elden dağıtacağız. Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekâlet sahiplerine iletilecek. Bağış yapmak isteyenler Adana İHH’nın Ulu Cami karşısında bulunan hizmet binasına gelerek bir çayımızı içip bizzat yardımda bulunabilecekler. Vatandaşlarımız bize (0322) 351 4242 ve (0507) 249 6619 numaralı telefonlardan da ulaşıp konuyla ve diğer yardımlarımızla ilgili daha ayrıntılı bilgili alabilirler. Ayrıca Adana İHH'nın TR94 0020 5000 0956 2986 2000 03 hesap numarasından da Kurban bağışlarını yapabilirler" sözleri ile tamamladı.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER