Göçmen çocuklar, Adanalı arkadaşlarıyla buluşup gönüllerince bir gün geçirdi

Göçmen çocuklar, Adanalı arkadaşlarıyla buluşup gönüllerince bir gün geçirdi

Göçmen çocuklar, Büyükşehir Gündüz Bakımevi öğrencileriyle buluştu, müzik aleti eğitimi aldı, ritim çalışması gerçekleştirdi ve gönüllerince dans edip, yaşıtlarıyla kaynaşma olanağı buldu.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Gündüz Bakımevleri Şube Müdürlüğü’nde eğitim alan 20 çocuk ve Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Göç ve Göçmen İşleri Şube Müdürlüğü danışmanlık hizmetlerinden yararlanan 10 göçmen çocuk, marakas müzik aleti yapımı ve ardından ritim çalışması ile bir araya gelip kaynaşma olanağı buldu.

Etkinliğin son bölümünde minikler hep birlikte müzik eşliğinde dans ederek eğlenceli bir gün geçirdiler.

Göç ve Göçmen İşleri Şube Müdürlüğü, çocuklara yönelik yapılan etkinlikle, yerel ve göçmen çocukların kaynaşmasına ve birlikte öğrenmesine olanak sağlayarak, sosyo-kültürel yönlerinin güçlendirilmesi ve bunu sürdürülebilir kılınmasını amaçlıyor.

 

2018 yılından beri göçmen ve yerel topluluklar arasındaki iletişim ve uyumun sağlanması için STK’larla iş birliği halinde faaliyetler yürüten Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nca, 2022 yılında da sosyal uyum etkinlikleri hayata geçirilmeye devam edecek.

GÖÇMEN VE MÜLTECİLERİN ENTEGRASYONUNA YÖNELİK FAALİYETLER

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Göç ve Göçmen İşleri Şube Müdürlüğü, hizmet alanı içerisindeki göçmen ve mültecilerin mevzuat dahilinde sağlık, istihdam, hukuk, dezavantajlı bireylere yönelik toplumsal destek hizmetleri ve sosyal hizmet alanlarında kamu hizmetlerine erişimlerinin desteklenmesi için danışmanlık hizmeti verilmesi, hizmet sağlayıcılarının kapasitelerinin güçlendirilmesi, yerel toplulukla göçmen topluluk arasında toplumsal uyumun desteklenmesi amacıyla Göçmen Koordinasyon ve Uyum Merkezi’nde çeşitli faaliyetler gerçekleştirmektedir.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER