Öğrencilerin Adana Büyükşehir'e otobüs isyanı!

Öğrencilerin Adana Büyükşehir'e  otobüs isyanı!

Adana Büyükşehir, okul saati çıkışına yeterli sayıda otobüs seferi koymuyor yüzlerce öğrenci Yeşil Bulvar'da otostop çekerek evlerine ulaşmaya çalışıyor. 

Yeşil Bulvar üzerinde yaklaşık bir kilometrelik alan içinde bulunan hastane, okul ve site ulaşımında Adana Büyükşehir Belediyesi otobüs hizmetini gerektiği gibi vermediği için vatandaş ve özellikle öğrenciler büyük mağduriyet yaşıyor. 

Evliya Çelebi Anadolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatma Zehra Anadolu İmam Hatip Lisesi, TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi, TOKİ Köprülü İlk Okulu öğrencileri otobüs bulamayınca Yeşil Bulvar boyunca otostop çekmek zorunda kalıyor. Okul çıkış saatlerinde yolda kalabalıklar oluşturan öğrenciler trafik akışında da tehlike oluşturuyor. 

Yeşil Bulvar üzerinde otostop çeken öğrencileri kimi araçlar durup alıyor. Kimisi de durmadan yoluna devam ediyor. Bir kamyonetin arkasına doluşan öğrenciler tehlikeye aldırmadan yolculuk yaptı. Kamyonet kasasında öğrencileri görenler Adana Büyükşehir'e isyan etti.Öğrenciler, bölgedeki okulların çıkış saatine yeterince otobüs seferi konulmadığı için otostop çekmek zorunda kaldıklarını ifade ediyorlar.  Bir öğrenci velisi, 'Şehir Hastahanesi personelinin çıkış saati, 4 okulun çıkış saati bir birine çok yakın. Adana Büyükşehir otobüs işletmesine defalarca müracaat ettik. Ama sonuç alamadık. Yüzlerce çocuk yola dökülüyor. Biz çocuklarımızı yolda bulmadık. Ama otobüs olmayınca çıkıp otostop çekmek zorunda kalıyorlar. Her açıdan çocuklarımız tehlike altında. İyisi var kötüsü var. Bu çocukların otostop çekmesi çok tehlikeli. Adana Valimiz Sayın Süleyman Elban'ın konuya el atmasını istiyoruz. Büyükşehir'e defalarca talepte bulunduk. Çözüm üretilmedi' diyerek çağrıda bulundu. 
Şehir Hastahanesi,
Evliya Çelebi Anadolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,
Fatma Zehra Anadolu İmam Hatip Lisesi,
TOKİ Köprülü Anadolu Lisesi,
Evliya Çelebi MTAL Uygulama Oteli,
Evliya Çelebi MTAL Öğrenci Yurdu
TOKİ Köprülü İlk Okulu,
900 Konutluk Yeşilkent Sitesi

Tüm bu kurumlar bir kilometrelik alan içerisinde. Adana Büyükşehir Otobüs İşletmesi sefer sayısı ve saat düzenlemesi yapmamakta ısrar ediyor. Öğrenciler ve veliler bu duruma isyan ediyor. 
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER