Recep Çalışkan; Kurtuluşumuzun anahtarı 'Miraç Kandili'

Recep Çalışkan; Kurtuluşumuzun anahtarı 'Miraç Kandili'

Anadolu Aslanları İş adamları Derneği Adana Şubesi Başkanı Recep Çalışkan, Miraç Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada “Miraç, insanlığın kurtuluşu için gönderilen Sevgili Peygamber aleyhisselâmın yaptığı mukaddes ve manevi bir yolculuktur.” dedi.

Miraç; Mekke’de, yalnızlığı derinden yaşadığı ve risaletin en zor zamanlarında, Peygamber Efendimizin bir gece, Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptığı ve Allah’ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa ettiği hikmet yüklü, kutlu yolculuğu ifade etmektedir.

Miraç, unutulmaya yüz tutmuş hasletlerimizin tekrar canlanmasına, insanlarımızın birliğine, milletimizin huzuruna, salgın hastalık musibetinden kurtulmaya vesile olacaktır. Dünya’yı kuşatan koronavirüs salgınına karşı bir Müslüman olarak tedbirli davranmak zorundayız. Camilerimizin kapalı olması hasebiyle ailelerimizle birlikte evimizde kalarak bu mübarek geceyi ibadetle ihya etme gayretinde olmalıyız.

Yüce Allah (c.c), Bu mübarek gecenin hatırına İslam  lemine birlik ve beraberliğini sağlama gücü versin. Bu dua ve temenni ile İslam  leminin Miraç Kandili’ni kutluyor, tüm Müslümanlar için sağlıklı ve huzur dolu bir gelecek diliyorum.”


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER