Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nde üçüncü hafta heyecanı başlıyor

Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nde üçüncü hafta heyecanı başlıyor

23. Devlet Tiyatroları – Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nin üçüncü haftasında Tiyatro Sanat Değirmeni, Proje No2 ve Perde Sanat Tiyatrosu ile Eskişehir ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın oyunları tiyatro severlerle buluşacak. Festival yeni haftasında, Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde sahnelenecek Tiyatro Sanat Değirmeni’nin “İyi Kötü Çirkin” oyunu ile perdelerini açacak.

Sabancı Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları iş birliğiyle düzenlenen 23. Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, üçüncü haftasında da zengin bir programla sanatseverlerle buluşuyor. Festival, Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi ve Sabancı Oda Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunlarla devam ediyor. 

11-17 Nisan tarihleri arasında Tiyatro Sanat Değirmeni’nin “İyi Kötü Çirkin”, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın “V. Frank”, Proje No2’nin “Acı Kaybımız”, Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Misafir” oyunları Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde; Perde Sanat Tiyatrosu’nun “Thom Pain – Hiçbir şey” oyunu da Sabancı Oda Tiyatrosu’nda sahne alacak.

Oyuncu kadrosunda seyircinin ekranlardan takip ettiği Ersin Korkut, Hakan Bulut, Erdem Baş ve Eray Yasin Işık’ın yer aldığı Tiyatro Sanat Değirmeni’nin “İyi Kötü Çirkin” eserinde, iyilik ve kötülük kavramı, trajik bir olay örgüsü içinde hiciv ve esprili bir dille anlatılıyor. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın “V. Frank” oyununda, vahşi kapitalizmin acımasızlığı, tek değerin para olduğu ve iyilik, sevgi, merhamet gibi insani duygulara yer olmayan karanlık bir dünya anlatılıyor. Oyun insanın kaçınılmaz yazgısının, trajedisinin gerçekliğini ve yine insanın bu gerçeklikten kurtulmak için giriştiği çabanın kara komedisini sahneye taşıyor.

Lale Mansur ve Gizem Aldemir’in rol aldığı Proje No2’nin “Acı Kaybımız” oyununda birbirinden çok farklı hayatlara sahip iki kadının benzer hikayesi kara komedi tarzında anlatılıyor. Ödüllü yazar Yunus Emre Gümüş tarafından yazılan oyunun yönetmen koltuğunda Can Ali Alışandemir oturuyor. 

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt’un yönetmenliğini yaptığı Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun oyunu “Misafir”, Almanya’dan yıllar sonra dönen Musa’nın, doğup büyüdüğü topraklarda eski arkadaşları tarafından kabul edilmeyişini, yakın ve uzak çevresi tarafından istenmeyip dışlanmasını anlatıyor. 

Ünlü yazar Will Eno’nun kaleme aldığı “Thom Pain – Hiçbir Şey” eseri “anlattıklarından öte anlatamadıkları ile öne çıkan bir oyun” sloganı ile sahne alıyor. Oyunun başrolünde Bora Karakul yer alıyor. 

3. Hafta Festival Programı

23. DEVLET TİYATROLARI - SABANCI ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ PROGRAMI / 11-17 Nisan 2022

TARİH

SAAT

HACI ÖMER SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ

SAAT

SABANCI ODA TİYATROSU

11.Nis.22

PAZARTESİ

20:00

 TİYATRO SANAT DEĞİMENİ

İYİ KÖTÜ ÇİRKİN

 12.Nis.22

SALI

20:00

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI 

V. FRANK

 

 

 

13.Nis.22

ÇARŞAMBA

20:00

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI 

V. FRANK

 

 

 

14.Nis.22

PERŞEMBE

20:00

PROJE NO2

ACI KAYBIMIZ

 

 

 

15.Nis.22

CUMA

20:00

PROJE NO2

ACI KAYBIMIZ

18:00

PERDE SANAT TİYATROSU

THOM PAIN – HİÇBİR ŞEY

16.Nis.22

CUMARTESİ

20:00

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU 

MİSAFİR

18:00

PERDE SANAT TİYATROSU

THOM PAIN – HİÇBİR ŞEY

17.Nis.22

PAZAR

15.00 - 20:00

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU 

MİSAFİR

 

 

 

 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER