Sarıçam'da Okullar Arası 'Atık Pil Toplama' Yarışması Yapıldı

Sarıçam'da Okullar Arası 'Atık Pil Toplama'  Yarışması Yapıldı

Sarıçam’da Okullar Arası Atık Pil Toplama yarışması , Sarıçam Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri Ve İthalatçıları ( Tap ) Derneği  tarafından 2017 yılından itibaren yapılıyor.

Her yıl yapılan yarışmada öğrencilerin atık pil toplama alışkanlığı sağlanarak, doğal kaynakların korunması ve genç bireylerin çevreye duyarlılığının artırılması hedefleniyor. 3.cüsü düzenlenen Okullar Arası Atık Pil toplama yarışması Sarıçam İlçesine ilave olarak Ceyhan ve Kozan ilçelerindeki okulların  katılımıyla gerçekleştirildi. Seçici kurul, toplanılan pilleri değerlendirerek 1. ve 2. okulu belirledi.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ; “Amacımız çevre ve  insan sağlığı konusunda duyarlı gençler yetiştirmektir. Atık pillerin toplanması hem doğaya hem de çocuklarımıza fayda sağlanmakta. Bu çalışmaya öğrencilerimizin gösterdiği ilgi ve üstün gayretlerinden dolayı kutlarım. Düzenlenen yarışmada 1’inci Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi ve 2’inci  ise Erdoğan Şahinoğlu İlkokulu olarak belirledi. Verilen ödüller yarışma sonucuna göre olarak 1’inci Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi’ne spor seti ve teşekkür belgesi, 2’inci olan Erdoğan Şahinoğlu İlkokulu’na ise satranç eğitim seti ve teşekkür belgesi verildi.“ dedi .

   


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER