Sarıeroğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutladı

Sarıeroğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, "Engelli vatandaşlarımızın ekonomik, kültürel ve sosyal hayatın içerisinde her alanda aktif bireyler olarak yaşam sürmelerini daha da kolaylaştıracak altyapıyı güçlendirerek çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, bugünün toplumsal farkındalığın artmasına, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olması dileğinde bulundu.

Jülide Sarıeroğlu, engelli vatandaşların toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak ve fırsat eşitliğinden yararlanan, haklarını kullanabilen bireyler olmalarına olanak tanımak amacıyla yapılan çalışmaları sürdürme ve bunları daha da ileri taşıma gayreti içerisinde hareket ettiklerini vurguladı.

"Engel yürekte değilse her zorluğu birlikte aşabiliriz" şuuru ile 21 yıldır engelli vatandaşlara destek olduklarını ifade eden Sarıeroğlu, sosyal devlet olmanın gereklerini her alanda yaşama geçirdiklerini belirtti.

Bu süreçte eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda engelli vatandaşların yanında olduklarını ve engelleri hep birlikte aştıklarını aktaran Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

"Bu sayede, bugün hayatın tüm alanlarında yer alan engelli vatandaşlarımız, spor, sanat, siyaset, eğitim ve iş dünyasında elde ettikleri nice başarılarla bizleri gururlandırmaktadır.

Sosyal politikalarımızı 'hak' temelli bir anlayışla şekillendirirken, devlet geleneğimizden aldığımız ilhamla Türkiye Yüzyılı'nda haklının yüzyılı olarak her bir bireyin hakkını, geleceğini teminat altına alacak düzenlemeleri daha da etkinleştireceğiz.

Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de engelli vatandaşlarımızın eğitim ve istihdama katılımı başta olmak üzere, ekonomik, kültürel ve sosyal hayatın içerisinde her alanda aktif bireyler olarak yaşam sürmelerini daha da kolaylaştıracak altyapıyı güçlendirerek çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz."

Sarıeroğlu, bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını vurgulayarak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutladı. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER