Vali Elban “Bir Kask Bir Hayat Projesi” Kapsamında Gerçekleşen Etkinliğe Katıldı

Vali Elban “Bir Kask Bir Hayat Projesi” Kapsamında Gerçekleşen Etkinliğe Katıldı

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce yürütülen “Bir Kask Bir Hayat Projesi” kapsamında kask kullanımına yönelik farkındalık oluşturmak; bu yolla  motosiklet kazalarını, dolayısıyla da kaza sonucu yaralanma ve can kayıplarını önlemek amacıyla etkinlik gerçekleştirildi.

Adana İstasyon Meydanı'ndaki etkinliğe Adana Valisi Süleyman Elban, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Albay Taşkın Keleş, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, oda temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte motosiklet sürücüleriyle konuşup kask takan sürücüleri tebrik eden Vali Elban, kask takmanın önemini hatırlatarak kask takmayan sürücüleri uyardı.

Uygulamada bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, “Bir Kask Bir Hayat kampanyası için buradayız. Kask kullanılmasının yaygınlaştırılmasının önem ve farkındalığının artırılması için böyle bir kampanya düzenlendik. Türkiye’de en çok motosiklet kullanan illerden biri Adana’mız. Biliyorsunuz bisiklet ve motosiklet kullanırken kask kullanmanın koruyuculuğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Onun için kask kullanmayı bir yük, bir eziyet olarak görmekten ziyade, kaskın hayat kurtaran bir aparat olduğunu, motosiklet ve bisiklet kullanırken mutlaka kullanılmasının gerektiğini özellikle vurgulamak için böyle bir kampanya ve çalışma yapıyoruz.” dedi.

Ülkemizde olduğu gibi birçok ülkede de koruma başlığı kullanmak yasal zorunluluk olarak uygulanmaktadır diyen Vali Elban, “Biz istiyoruz ki vatandaşlarımız bunu öncelikle yasal zorunluluk olarak değil can güvenliği olarak görebilsin. Bu yüzden bu konuda sağlam bir bilinç oluşturmak istiyoruz. Motosiklet kullanımının bu denli yoğun olduğu ilimizde bir farkındalık ve bilinç oluşturmak adına motosiklet sürücülerimizden ve tüm vatandaşlarımızdan yardım istiyoruz. Lütfen kendi hayatınızı ve trafikteki diğer kişilerin hayatlarını riske atmayalım!” dedi.

Kampanyaya belediyelerimiz, odalarımız destek verdi diyen Vali Elban, projede katkısı olan tüm kurumlara teşekkür etti.

Konuşmasının ardından ihtiyacı olan ve kaza yaparak kaskı kırılan motor sürücülerine kask hediye eden Vali Elban, tüm sürücülere kurallara uymaları çağrısında bulundu.

Proje kapsamında gün boyunca 260 kaskın dağıtıldığı etkinlikte, yıl sonuna kadar 460 adet kask ihtiyacı olan ve kaza yapan vatandaşlara dağıtılacak.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER