75 yaşındaki adam devletin yardımını kabul etmemiş

75 yaşındaki adam  devletin yardımını kabul etmemiş

Adana Valiliği, 75 yaşındaki adamın açlıktan öleceği ve devletin kendisine bakmadığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Valilik yaptığı yazılı açıklamada 'Aşevinden düzenli olarak gönderilen yemek yardımlarını kabul etmemekle beraber çeşitli zamanlarda kendisine yapılmak istenen tüm yardımları da reddetmiştir' denildi.

Adana Valiliği, 75 yaşındaki adamın açlıktan öleceği ve devletin kendisine bakmadığı iddialarıyla ilgili, hiçbir yardımı kabul etmeyen vatandaşın hastanedeki tedavisinin ardından huzurevine yatırılacağını açıkladı.

İşte O açıklama;

Bazı sosyal medya hesapları ile basın yayın organlarında 75 yaşındaki İ.Y. adlı vatandaşımız hakkında yer alan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Vatandaşımız İ.Y bekardır, çocuğu yoktur ve kendi evinde tek başına yaşamaktadır.

Yaşlılıktan dolayı çalışabilecek durumda olmayan İ.Y. Yüreğir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yaşlı aylığı almaktadır. İlgili vatandaşımız,  Yüreğir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bağlı aşevinden düzenli olarak gönderilen yemek yardımlarını kabul etmemekle beraber çeşitli zamanlarda kendisine yapılmak istenen tüm yardımları da reddetmiştir.

Bahse konu vatandaşımız 25.03.2020 tarihinde evinden zorla alınarak hastanede kontrol altına alınmış olup hastanedeki tedavisi tamamlandığında Valiliğimizce huzurevine yatırılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER