İşadamı Abdi Sütcü, Ölümünün 30'uncu Yılında Adının Yaşatıldığı Okulda Anıldı

İşadamı Abdi Sütcü, Ölümünün 30'uncu Yılında Adının Yaşatıldığı Okulda Anıldı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda adı yaşatılan merhum hayırsever işadamı Abdi Sütcü, ölümünün 30'uncu yılında Üniversite yönetimi, öğrenciler ve ailesinin katıldığı bir etkinlikle anıldı. Anma töreninde Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel ve beraberindekiler Yüksekokul bahçesine zeytin fidanı dikti.


Abdi Sütcü'nün ölümünün 30. yıldönümünde Çukurova Üniversitesi Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen anma töreni saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törene, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Neslihan Boyan, Pof. Dr. İlter Ünlükaplan, Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, MYO Müdürü Prof. Dr. Şule Sultan Menziletoğlu Yıldız, Abdioğulları Plastik Ambalaj Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, eşi, çocukları ve diğer aile bireyleriyle öğrenciler katıldı.


Memleketi Kayseri'den Adana'ya geldikten sonra çuval ticareti yaparak, bugün dört kıtaya ihracat eden dev bir şirketin temellerini atan, ticaret ahlakı ve yardımsever kişiliğiyle iz bırakan, 1992 yılında ise 51 yaşında vefat eden Abdi Sütcü'nün hayatından kesitlerin sunulduğu barkovizyon gösterimiyle başlayan program Abdioğulları şirketlerinin tanıtım filmiyle devam etti.


Prof. Dr. Tuncel. “En Güzel Yatırım İnsana Yapılan Yatırımdır”

Anma töreninin açılışında Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel konuşmasına, en güzel yatırımın insana yapılan yatırım olduğuna dikkat çekerek başladı. Prof. Dr. Tuncel, “Sütçü ailesi babalarına karşı duydukları özlem ve saygıyla O’nun anısını yaşatmak için Türkiye’nin en önemli sorununun eğitim olduğu, ülkenin kalkınma ve demokrasi anlayışının ancak iyi eğitilmiş insan gücüyle elde edilebileceği inancıyla çağdaş, gelişen bir Türkiye için eğitime destek olmak amacıyla Abdi Sütçü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzu Üniversitemize, Adanamıza ve Ülkemize kazandırmıştır. Yapmış oldukları bu çok kıymetli yatırım için Üniversitemiz adına ve buradan yetişen, daha güzel bir geleceğe hazırlanan gençler adına teşekkür ediyor, merhum Abdi Sütcü’yü rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Sütcü: “Hedefimiz Annemizin Adına da Bir Eğitim Tesisi İnşa Edebilmek”

Abdioğulları A.Ş Yönetim Kurulu ve AOSB Başkanı Bekir Sütcü ise, merhum babasının adının bu güzide kurumda yaşatılıyor olmasından duydukları gururu dile getirerek, “Başta Rektörümüze ve hocalarımıza böyle bir eserin katkılarımızla oluşmasında bize gösterdikleri kolaylıklardan dolayı teşekkür ediyorum. Hedefimiz annemizin adına da böyle güzel bir eseri eğitim camiasına kazandırmak.” ifadelerini kullandı.


Eğitmen Ece Üvey’in Sunumun Ardından Konuklara Yemek İkramı Yapıldı 

Konuşmaların ardından Eğitmen Ece Üvey "İletişiminle Fark Yarat” konulu sunum yaptı. Abdi Sütcü anma etkinliği, konuklara ve tüm öğrencilere öğle yemeği ikramıyla sona erdi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER