Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’e ‘Kadın Liderler Projesi’ Kapsamında Ödül

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’e ‘Kadın Liderler Projesi’ Kapsamında Ödül

Uluslararası Kadın Forumu (IWF) Türkiye'nin kamu ve özel sektörde kendi alanlarında lider ve öncü karakterleriyle çevrelerine ilham veren kadınların tespit edildiği "Karar Mekanizmalarında Kadın Liderler Projesi"  sonuçları açıklandı. Proje kapsamında belirlenen 100 kadın liderden biri olan Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel’e ödülü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop tarafından verildi.

 

Karar Mekanizmalarında Kadın Liderler Projesi kapsamında, Türkiye'de çeşitli alanlarda başarıya ulaşmış kadınlar için, TBMM Başkanı Mustafa Şentop himayelerinde Ankara’da TBMM Resmi Konut’ta yemek daveti ve ödül töreni düzenlendi. Ödül alanları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren TBMM Başkanı Şentop, "Kadınların yönetici olarak ön plana çıkması bakımından Türkiye oldukça iyi yolda. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hakikaten teşvik edici. Bizlerde oldukça önem gösteriyoruz." diye konuştu.

 

Açılış konuşmalarının ardından, aralarında Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel’in de bulunduğu  ‘Karar Mekanizmalarında Kadın Liderler Projesi’ kapsamında belirlenen isimlere ödülleri verilirken, Uluslararası Kadın Forumu -IWF dünya ve Türkiye hakkında da bilgi aktarıldı.

IWF’in, toplumun her alanında kadın liderliği konusundaki farkındalığı geliştirmeyi hedefleyen bir iletişim, etki ve fayda yaratma ağı olduğu, farklı konularda önemli başarılar elde etmiş dünyanın önde gelen kadınlarının öncelikle birbirlerini tanımalarını ve destek olmalarını sağlayarak, kadının güçlenmesini amaçladığı ve bu doğrultuda projeler hayata geçirdiği bildirildi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER